برنامه استارت آپ ویزای کانادا

در برنامه استارت آپ ویزای کانادا، نقش افراد حاضر در تیم استارتاپی بسیار مهم است و هریک از متقاضیان باید در حوزه آن ایده تعریف شده، واجد تجربه کاری و یا تحصیلات آکادمیک بوده و یا این که حداقل دارای یکی از این دو فاکتور باشند.
بنابراین این‌که برخی از مشاوران مهاجرت مدعی می‌شوند که پروژه استارتاپی در دفتر آنها آماده است و درخواست تکمیل آن را توسط افراد متقاضی غیرصلاحیت دار می‌نمايند لزوما صحیح نمی‌باشد؛ زیرا متقاضی باید با پروژه سنخیت داشته باشد.
*مشاور مهاجرت باید به عنوان مشاور در کنار متقاضی استارتاپی ایفای نقش کند نه اینکه انجام دهنده‌ فنی پروژه باشد؛ چنانچه اخیرا در یکی از آرایی که از دادگاه‌های کانادا در تایید تصمیم اداره مهاجرت صادر شد درخواست استارتاپ ویزا، به واسطه اینکه پروژه توسط شخصی غیر از متقاضی انجام شده بود مردود گردید.
*برخلاف آنچه برخی از دفاتر مهاجرتی مدعی شده‌اند در استارت آپ ویزا،‌ ایده جدید در بسیاری از مواقع نه لزوم دارد و نه معنایی دارد. در واقع استارتاپ هایی موفق‌تر هستند که شرایط موجود و یا یک بیزینس را به نحو بهتری تغییر یا بهبود بخشند و یا مشکلی را حل کنند. در این حالت ایده متقاضی آن است که یک محصول معرفی شده را بهبود ببخشد؛ محصولی که تقاضا جهت آن اثبات شده است. بنابراین ایده جدید برای اشخاصی که بیزینس من حرفه‌ای نیستند یا سرمایه آنچنانی ندارند مناسب نیست؛ زیرا معرفی آن به بازار زمان‌بر و هزینه‌بر است.
به عبارت دیگر، یک اختراع ثبت شده یا یک ایده یا بیزینس نوآورانه و یا حتی سنتی که دارای ظرفیت پیشرفت است می‌تواند در برنامه استارت آپ ویزا مورد ارائه واقع شود اما برای داشتن شانس موفقیت دریافت اقامت کانادا از طریق این برنامه، متقاضی باید به توسعه‌دهنده آن بیزینس تبدیل شده و اثبات نماید که طرح تجاری او در مقابل بیزینس های جهانی، قابل عرضه است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × one =