برنامه جاب آفر مناطق کم جمعیت شمالی و روستایی کانادا RNIP

*مروری بر برنامه جاب آفر مناطق کم‌جمعیت شمالی و روستایی کاناداRNIP🇨🇦
*این برنامه پایلوت مهاجرتی 5 ساله که فعلا تا سال 2024 تعریف شده است به کارفرمایان جوامع روستایی و شمالی کوچک کانادا در استان‌های منیتوبا، انتاریو، بریتیش کلمبیا، آلبرتا و سسکاچوان امکان می‌دهد تا کارگران ماهر خارجی را جذب و مسیر اقامت دائم آنها را تسهیل کنند و متقاضیان منتخب نیز از سال 2020 وارد کانادا خواهند شد.

*این برنامه پایلوت مهاجرتی برای تمامی نیروهای ماهر در دسترس بوده و در گروه‌های مختلف؛ اعم از معلم، راننده کامیون، مهندس، متخصص برق، لوله‌کش ساختمان، داروساز، دندانپزشک و یا پزشک، برنامه‌نویس کامپیوتر یا پرستار، سرآشپز یا منشی، قصاب و مانند آن با شرایط بسیار مناسب مهاجر می‌پذیرد.

*از جمله الزامات این برنامه، 1 سال سابقه کار در 3 سال گذشته، حداقل مدرک تحصیلی دیپلم دبیرستان، داشتن جاب آفر معتبر و دارا بودن حداقل سطح تعیین شده مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه است. لازم به ذکر است که متقاضیان این برنامه نیازی به ارائه سابقه کار تجمیعی 1 ساله در یک دوره زمانی پیوسته ندارند؛ به این معنا که متقاضیان ملزم به ارائه سابقه کار مداوم 1 سال ظرف 3 سال گذشته نبوده و حتی اگر با وجود وقفه‌های کاری، دارای 1 سال سابقه کار واجد شرایط(1560ساعت)، طی 3 سال قبل از ارائه درخواست خود باشند نیز کفایت می‌کند.

*11 شهر تاکنون از طریق این برنامه، جهت جذب نیروهای کار ماهر خارجی اعلام آمادگی نموده‌اند که عبارتند از:

1. Rhineland/Altona منیتوبا
2. Brandon منیتوبا
3. Thunder Bay انتاریو
4. Sault Ste. Marie انتاریو
5. Sudbury انتاریو
6. Timmins انتاریو
7. North Bay انتاریو
8. Vernon بریتیش کلمبیا
9. West Kootenay بریتیش کلمبیا
10. Claresholm آلبرتا
11. Moose jaw ساسکاچوان

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × 2 =