مزایای تحصیل فرزند دانش آموز در کانادا

*مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند دانش‌آموز در این کشور، به صورت تکنیکال برای والدین او قابل تصور نیست اما در عمل اشخاصی که چنین اقدامی را انجام می‌دهند و برای فرزند یا فرزندان خود ویزای تحصیلی کانادا را اخذ می‌نمایند ممکن است به این دلیل چنین کاری را انجام دهند که از امکان و شرایط مهاجرت به کانادا برخوردار نبوده و یا از شرایط آن بی‌اطلاع باشند.

*باید توجه داشت که بعد از اخذ ویزای دانش‌آموزی کانادا برای فرزند یا فرزندان محصل، این منطق ایجاد می‌شود که والدین او نیز ویزای همراه یا توریستی کانادا را اخذ نمایند و بعد از ورود به کانادا، بنا به شرایط خاص، از راهکارهای ذیل جهت آغاز فرایند اخذ اقامت دائم بهره‌ ببرند:

1. والدین یا یکی از آنها، چنانچه فاقد گپ تحصیلی بالایی باشند پذیرش تحصیلی خود را از یک دانشگاه یا کالج دریافت و استاتوس خود را به استادی پرمیت تغییر داده و از این طریق در پروسه اخذ اقامت دائم قرار گیرند؛ لازم به ذکر است که در این حالت، امکان پذیرش کاندیشنال( بدون مدرک زبان) و صدور استادی پرمیت تسهیل می‌گردد؛

2. ممکن است بتوانند از یک کارفرما جاب آفر دریافت و استاتوس خود را به ورک پرمیت تغییر دهند؛

3. در مسیر برنامه‌هایی؛ مانند استارتاپ یا حتی کارآفرینی، بالاخص در فرضی که سفر استانی شرط لازم جهت اقدام در برنامه کارآفرینی است قرار گرفته و پروسه اخذ اقامت دائم آنها تسهیل گردد.

*باید توجه داشت که تحصیل فرزند در کانادا از نظر آفیسر، یک Purpose of Vist یا قصد قاطع به والدین دانش‌آموز، جهت اخذ ویزای توریستی کانادا اعطا می‌کند و باید والدین، پروسه پس از اخذ ویزای توریستی و راهکارهای آن‌ را که در بالا اجمالا مورد اشاره قرار گرفت نیز مدنظر قرار دهند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × two =